KYBERBEZPEČNOST V REGIONECH - OLOMOUC 2024
history-3
15 října, 2024
Bezručova 3, Olomouc
Zdarma

Prezentující:

00
Dní
:
00
Hodin
:
00
Minut
:
00
Sekund

Diskutovaná témata:

Aktuální témata kyberbezpečnosti
Red Teaming a Penetrační testy
NIS2 a nároky na zajištění kyberbezpečnosti ze strany firem a organizací
Bezpečnost v energetice (use case)
Praktické zkušenosti z nasazení systému kvantové distribuce klíčů v optické síti
Bezpečnost optických vláknových infrastruktur
Zkušenost se správou zranitelností
Profesní vzdělávání v kyberbezpečnosti
Aktuální trendy v technologiích Firewall, SIEM, EDR, XDR, SOC včetně zkušeností s jejich nastavováním ve firmách a organizacích
Nedostatek odborných kapacit a alternativy jeho řešení
Bezpečnost aplikací a další …

Vstupné:

Vstup pro zástupce výrobních a obslužných firem, měst, krajů a jejich organizací, subjektů kritické infrastruktury, výzkumných organizací, vysokých škol a bezpečnostních složek zdarma. Zástupci firem vykonávajících poradenství v oblasti kyberbezpečnosti hradí vstupní poplatek 5 500 Kč + DPH předem převodem na účet.

Určeno pro:

šéfové bezpečnosti, šéfové IT, manažeři, vedoucí představitelé firem, obcí a jejich organizací, výzkumných organizací a škol
Pořadatel si vyhrazuje právo na změny.

Program:

08:20

08:50
REGISTRACE
08:50

09:00
ÚVODNÍ SLOVO K DIGITALIZACI V RÁMCI NCA A CEDEG
IVO ŘÍHA, PŘEDSEDA PŘEDSTAVENSTVA CEDEG
09:00

09:10
ÚVODNÍ SLOVO ZA VEDENÍ KRAJE
09:10

09:25
Příklady špatné i dobré praxe kybernetické bezpečnosti pro obce, kraje a jejich příspěvkové organizace
Radek Kubíček, 2K CONSULTING s.r.o / Jan Balcárek, Olomoucký kraj
09:25

09:50
NENÍ AI JAKO AI, STÁLE POTŘEBUJEME HI
VÍTĚZSLAV ŠNORICH, MICHAL HAAS, ESET
09:50

10:15
CASE STUDY – ZAJIŠTĚNÍ KYBERNETICKÉ BEZPEČNOSTI V NE/VÝROBNÍ SPOLEČNOSTI
JAN KOZÁK, AXENTA
10:15

10:40
O bezpečnost vaší sítě se postaráme
Roman Zavadil, WHALEBONE
10:40

11:10
COFFEE BREAK 1
11:10

11:35
Bude doplněno
THALES
23:35

12:00
JAK SE CHRÁNIT PROTI MODERNÍM HROZBÁM POMOCÍ EKOSYSTÉMU KYBERNETICKÉ OCHRANY?
JAN BREJCHA, AWIN IT / SOPHOS
12:00

12:25
Anatomie útoku na dodavatelský řetězec
Jiří Mazal, David Hořínek, PROGRESS
00:25

12:50
From Secure Phones to Securing Tomorrow
Slawomir Debski, BlackBerry
12:50

13:05
COFFEE BREAK 2
13:05

13:20
Kybernetická bezpečnost pro neajťáky
Petr Šubert
13:20

13:40
Filtrace DNS, ochrana proti CEO fraudům a další vrstvy ochrany v kontextu EDR, XDR a MDR systému od Heimdal
Josef Javora, TIS partners
13:40

LOSOVÁNÍ VĚCNÝCH CEN OD PARTNERSKÝCH FIREM, OBĚD, KONEC AKCE


Prodejní formulář je vytvořen v systému SimpleShop.cz.

Partneři:

Galerie:

Galerie pro tuto akci není k dispozici.

Prezentace:

Špatné heslo

No data was found

Václav Adamec

Václav Adamec se již během studií na Masarykově univerzitě začal věnovat obchodu a marketingu, kterým zůstal věrný po celou svou profesní kariéru. Díky zkušenostem ze soukromého, státního i neziskového sektoru získal dobré povědomí o potřebách a limitech jednotlivých typů organizací, z nichž dodnes těží při poradenství i realizaci zakázkových AI projektů v různých odvětvích. Mezi jeho největší karierní úspěchy patří například spoluautorství projektu SLAID (Self-learning Autonomous AI Devices), který patří mezi jeden z 60 významných evropských projektů, vybraných Evropskou komisí coby klíčové pro budoucnost evropského polovodičového průmyslu. Dnes působí jako obchodní ředitel jedné z nejetablovanějších českých společností vyvíjejících AI řešení, brněnské Gauss Algorithmic.

Petr Smolník

Petr Smolník se již více než dvacet let věnuje ICT technologiím se zaměřením na kybernetickou bezpečnost. Je zakladatelem a šéfredaktorem mezinárodního vydavatelství AVERIA LTD., které úspěšně řídí v roli CEO a má tedy bohaté zkušenosti v oboru.

V roce 2008 založil svůj první online komunitní web s důrazem na ICT bezpečnost, který nesl název IT SECURITY.cz. O rok později vzniklo pod jeho vedením mezinárodní vydavatelství AVERIA LTD., které mělo svůj počátek ve zmiňovaném webu IT SECURITY a postupně se rozšířilo do podoby vydávání a správy 15 komunitních webů a dvou oborových časopisů. Komunitní web ICT NETWORK NEWS je dnes vydáván v šesti jazykových mutacích. V minulosti zastával funkci člena rady a tiskového mluvčího ČESKÉHO INSTITUTU MANAŽERŮ KYBERNETICKÉ BEZPEČNOSTI a byl také poradcem poslance v oblasti IT a kybernetické bezpečnosti.

Z nadhledu kybernetické bezpečnosti se Petr Smolník redakčně zabývá tématy jako ICT technologie, smart cities a IOT, umělá inteligence, sociální sítě, průmysl X.0 a celou řadou dalších. Zároveň působí na českém a slovenském trhu jako významný B2B influencer, který se soustředí na edukaci v oblasti kybernetické bezpečnosti a školení sociálních sítí, především platformy LinkedIn. V současnosti je jeho novým projektem oborový časopis eGOVERNMENT.NEWS.

Miroslav Hutňan

Miroslav Hutňan se po studiích na Masarykově univerzitě věnoval projektovému řízení v oblasti léčivých přípravků pro moderní terapie v rámci aktivit fondu Gradus skupiny RSJ. Postupně se přes své působení na Ústavu molekulární a translační medicíny UP jako Business development manager a Národní koordinátor evropské infrastruktury pro translační medicínu EATRIS dostal k problematice inovací, zejména těch vycházejících z technologií vyvinutých ve veřejné sféře.

Kromě spolupráce na rozvoji inovačního hubu DIGI2Health spolupracuje s firmami v oblasti produktové a regulační strategie se zaměřením na digitální zdravotnické prostředky. V poslední době se aktivně podílí na digitalizaci zdravotnictví, a to jak prací pro Vědeckotechnický park UP, tak prací pro společnost STAPRO, která je lídrem na trhu informačních systémů používaných v nemocnicích, laboratořích a ordinacích praktických lékařů.

Jaroslav Lískovec

Jaroslav Lískovec je ředitelem EDIH ČVUT. Od 2018 do 2022 byl ředitelem Národního centra Průmyslu 4.0. Na EDIH ČVUT působí v rámci Českého institutu informatiky, robotiky a kybernetiky ČVUT. Předtím působil jako ředitel sekce strategie a bezpečnosti státního podniku Národní agentura pro komunikační a informační technologie (NAKIT), kterou pomáhal zakládat pro Ministerstvo vnitra ČR. Zasloužil se také o sloučení ICT České pošty do NAKIT. Předtím působil v Cze- chInvestu v oblasti přípravy a výstavby strategic- kých průmyslových zón. Působil také jako poradce Ministerstva průmyslu a obchodu ČR v oblasti inovací, investic a ekonomické strategie. V této pozici byl zodpovědný za projekt sloučení agentur CzechTrade, CzechInvest a CzechTourism. Působí na české start-up scéně a transferu technologií.

Maroš Barabas

Vyštudoval doktorský študijný program na Fakulte informačních technologií, VUT v Brně so špecializáciou na bezpečnosť a zameraním na behaviorálne aspekty sieťovej komunikácie, kde doteraz pôsobí ako výskumný pracovník. V roku 2006 nastúpil do novo vznikajúcej českej pobočky spoločnosti Red Hat, kde od roku 2008 pôsobil v tíme zameranom na bezpečnosť Linuxových systémov a to až do roku 2011. Od začiatku roku 2012 pracoval na pozícii Senior IT Security Consultant v spoločnosti AEC a od roku 2014 viedol tím špecialistov zameraných na bezpečnostné technológie. Aktuálne na pozícii vedúceho produktového manažmentu zodpovedá za stratégiu a inovácie produktového portfólia AEC. Profesionálne sa venuje hlavne oblasti bezpečnostných technológií, návrh, implementáciu a audit bezpečnostných architektúr a systémov. V neposlednom rade sa zapája do šírenia bezpečnostného povedomia odbornými a vedeckými publikáciami na bezpečnostných konferenciách, v odborných a vedeckých časopisoch, vrátane odbornej výuky na univerzitách.

Ivo Říha

Absolvent Univerzity Karlovy v Praze je předsedou představenstva středoevropského uskupení pro digitalizaci a progresivní environmentální technologie CEDEG z.s. a viceprezidentem pro rozvoj a digitalizaci Národní klastrové asociace (NCA). Ivo Říha se v manažerských a analytických pozicích věnuje dlouhodobě zejména oblasti inovací, digitalizace, kyberbezpečnosti, regionálnímu rozvoji a podpoře vzdělávání. Spoluzaložil, vybudoval a byl mj. prvním ředitelem Středočeského inovačního centra, společné organizace Akademie věd ČR a Středočeského kraje. Několik let se v technologických firmách věnoval rozvoji českého a slovenského trhu v oblasti digitální bezpečnosti. Od roku 2018 realizuje s týmem roadshow v několika tématech digitalizace, která každoročně probíhá v 8 českých a 2 slovenských regionech. V letech 2019 až 2022 se Ivo Říha podílel na přípravě inovačních projektů (digitalizační témata, spolupráce s izraelským výzkumem) v rámci expertního inovačního týmu Libereckého kraje. Od roku 2020 se podílí na designu a spolukoordinuje nastavení a rozvoj služeb konsorcia subjektů „EDIH Severní a východní Čechy”. Ivo Říha také vede Programovou radu Czecho-Slovak Technology Summitu.