Proběhlé akce

19441976_10158999504465422_8460000151125948327_o
Kyberbezpečnost ve výrobních firmách – Zlín 2024
23 dubna, 2024
Budova NWT, Třída Tomáše Bati 269, 760 01, Zlín
budova-viva
Kyberbezpečnost v regionech – OSTRAVA 2024
4 dubna, 2024
Moravskoslezské inovační centrum (MSIC), Technologická 376/5, Ostrava-Pustkovec, Konferenční sál budovy VIVA
Hotel-Elizabeth-Trencin
KYBERNETICKÁ BEZPEČNOSŤ V REGIÓNOCH – ZÁPADNÉ SLOVENSKO
21 března, 2024
Hotel ELIZABETH Trenčín, Hotel ELIZABETH Trenčín, Gen. M.R. Štefánika 2, 911 01 Trenčín, Slovensko

Petr Smolník

Petr Smolník se již více než dvacet let věnuje ICT technologiím se zaměřením na kybernetickou bezpečnost. Je zakladatelem a šéfredaktorem mezinárodního vydavatelství AVERIA LTD., které úspěšně řídí v roli CEO a má tedy bohaté zkušenosti v oboru.

V roce 2008 založil svůj první online komunitní web s důrazem na ICT bezpečnost, který nesl název IT SECURITY.cz. O rok později vzniklo pod jeho vedením mezinárodní vydavatelství AVERIA LTD., které mělo svůj počátek ve zmiňovaném webu IT SECURITY a postupně se rozšířilo do podoby vydávání a správy 15 komunitních webů a dvou oborových časopisů. Komunitní web ICT NETWORK NEWS je dnes vydáván v šesti jazykových mutacích. V minulosti zastával funkci člena rady a tiskového mluvčího ČESKÉHO INSTITUTU MANAŽERŮ KYBERNETICKÉ BEZPEČNOSTI a byl také poradcem poslance v oblasti IT a kybernetické bezpečnosti.

Z nadhledu kybernetické bezpečnosti se Petr Smolník redakčně zabývá tématy jako ICT technologie, smart cities a IOT, umělá inteligence, sociální sítě, průmysl X.0 a celou řadou dalších. Zároveň působí na českém a slovenském trhu jako významný B2B influencer, který se soustředí na edukaci v oblasti kybernetické bezpečnosti a školení sociálních sítí, především platformy LinkedIn. V současnosti je jeho novým projektem oborový časopis eGOVERNMENT.NEWS.

Miroslav Hutňan

Miroslav Hutňan se po studiích na Masarykově univerzitě věnoval projektovému řízení v oblasti léčivých přípravků pro moderní terapie v rámci aktivit fondu Gradus skupiny RSJ. Postupně se přes své působení na Ústavu molekulární a translační medicíny UP jako Business development manager a Národní koordinátor evropské infrastruktury pro translační medicínu EATRIS dostal k problematice inovací, zejména těch vycházejících z technologií vyvinutých ve veřejné sféře.

Kromě spolupráce na rozvoji inovačního hubu DIGI2Health spolupracuje s firmami v oblasti produktové a regulační strategie se zaměřením na digitální zdravotnické prostředky. V poslední době se aktivně podílí na digitalizaci zdravotnictví, a to jak prací pro Vědeckotechnický park UP, tak prací pro společnost STAPRO, která je lídrem na trhu informačních systémů používaných v nemocnicích, laboratořích a ordinacích praktických lékařů.

Jaroslav Lískovec

Jaroslav Lískovec je ředitelem EDIH ČVUT. Od 2018 do 2022 byl ředitelem Národního centra Průmyslu 4.0. Na EDIH ČVUT působí v rámci Českého institutu informatiky, robotiky a kybernetiky ČVUT. Předtím působil jako ředitel sekce strategie a bezpečnosti státního podniku Národní agentura pro komunikační a informační technologie (NAKIT), kterou pomáhal zakládat pro Ministerstvo vnitra ČR. Zasloužil se také o sloučení ICT České pošty do NAKIT. Předtím působil v Cze- chInvestu v oblasti přípravy a výstavby strategic- kých průmyslových zón. Působil také jako poradce Ministerstva průmyslu a obchodu ČR v oblasti inovací, investic a ekonomické strategie. V této pozici byl zodpovědný za projekt sloučení agentur CzechTrade, CzechInvest a CzechTourism. Působí na české start-up scéně a transferu technologií.

Maroš Barabas

Vyštudoval doktorský študijný program na Fakulte informačních technologií, VUT v Brně so špecializáciou na bezpečnosť a zameraním na behaviorálne aspekty sieťovej komunikácie, kde doteraz pôsobí ako výskumný pracovník. V roku 2006 nastúpil do novo vznikajúcej českej pobočky spoločnosti Red Hat, kde od roku 2008 pôsobil v tíme zameranom na bezpečnosť Linuxových systémov a to až do roku 2011. Od začiatku roku 2012 pracoval na pozícii Senior IT Security Consultant v spoločnosti AEC a od roku 2014 viedol tím špecialistov zameraných na bezpečnostné technológie. Aktuálne na pozícii vedúceho produktového manažmentu zodpovedá za stratégiu a inovácie produktového portfólia AEC. Profesionálne sa venuje hlavne oblasti bezpečnostných technológií, návrh, implementáciu a audit bezpečnostných architektúr a systémov. V neposlednom rade sa zapája do šírenia bezpečnostného povedomia odbornými a vedeckými publikáciami na bezpečnostných konferenciách, v odborných a vedeckých časopisoch, vrátane odbornej výuky na univerzitách.

Ivo Říha

Absolvent Univerzity Karlovy v Praze je předsedou představenstva středoevropského uskupení pro digitalizaci a progresivní environmentální technologie CEDEG z.s. a viceprezidentem pro rozvoj a digitalizaci Národní klastrové asociace (NCA). Ivo Říha se v manažerských a analytických pozicích věnuje dlouhodobě zejména oblasti inovací, digitalizace, kyberbezpečnosti, regionálnímu rozvoji a podpoře vzdělávání. Spoluzaložil, vybudoval a byl mj. prvním ředitelem Středočeského inovačního centra, společné organizace Akademie věd ČR a Středočeského kraje. Několik let se v technologických firmách věnoval rozvoji českého a slovenského trhu v oblasti digitální bezpečnosti. Od roku 2018 realizuje s týmem roadshow v několika tématech digitalizace, která každoročně probíhá v 8 českých a 2 slovenských regionech. V letech 2019 až 2022 se Ivo Říha podílel na přípravě inovačních projektů (digitalizační témata, spolupráce s izraelským výzkumem) v rámci expertního inovačního týmu Libereckého kraje. Od roku 2020 se podílí na designu a spolukoordinuje nastavení a rozvoj služeb konsorcia subjektů „EDIH Severní a východní Čechy”. Ivo Říha také vede Programovou radu Czecho-Slovak Technology Summitu.