Kyberbezpečnost ve výrobních firmách – Zlín 2024
19441976_10158999504465422_8460000151125948327_o
23 dubna, 2024
Budova NWT, Třída Tomáše Bati 269, 760 01, Zlín
Zdarma
Hrazeno z projektu “EDIH Northern and Eastern Bohemia” reg. č. 101120003, EDIH1.5.01.6.

Prezentující:

00
Dní
:
00
Hodin
:
00
Minut
:
00
Sekund

Diskutovaná témata:

Aktuální témata kyberbezpečnosti
Red Teaming a Penetrační testy
NIS2 a nároky na zajištění kyberbezpečnosti ze strany firem a organizací
Bezpečnost v energetice (use case)
Praktické zkušenosti z nasazení systému kvantové distribuce klíčů v optické síti
Bezpečnost optických vláknových infrastruktur
Zkušenost se správou zranitelností
Profesní vzdělávání v kyberbezpečnosti
Aktuální trendy v technologiích Firewall, SIEM, EDR, XDR, SOC včetně zkušeností s jejich nastavováním ve firmách a organizacích
Nedostatek odborných kapacit a alternativy jeho řešení
Bezpečnost aplikací a další …

Vstupné:

Vstup pro zástupce výrobních a obslužných firem, měst, krajů a jejich organizací, subjektů kritické infrastruktury, výzkumných organizací, vysokých škol a bezpečnostních složek zdarma. Zástupci firem vykonávajících poradenství v oblasti kyberbezpečnosti hradí vstupní poplatek 5 500 Kč + DPH předem převodem na účet.

Určeno pro:

šéfy IT, manažery kyberbezpečnosti, další IT, případně relevantní pracovníky z managementu ve firmách leteckého, strojírenského, kosmického, plastikářského průmyslu a souvisejících oborů 
Pořadatel si vyhrazuje právo na změny.

Program:

08:30

09:00
Registrace
09:00

09:10
Úvodní slovo za CEDEG a EDIH Northeast
Ivo Říha, předseda představenstva, CEDEG
09:10

09:35
NIS2 – jak si poradit s identifikací aktiv
Marek Solařík, Radek Válka, Service & Support
09:35

10:00
Není AI jako AI, stále potřebujeme HI
Vítězslav Šnorich, Michal Haas, ESET
10:00

10:30
Coffee Break
10:30

10:55
SÍLA ANALÝZY SÍŤOVÉHO PROVOZU, ANEB VIDITELNOST, KTEROU JSTE MOŽNÁ NETUŠILI
Michal Drozd, GREYCORTEX
10:55

11:20
CASE STUDY: Zajištění kybernetické bezpečnosti ve zbrojní výrobě
Jan Kozák, AXENTA
11:20

12:20
Diskuse, networking, tombola, oběd, konec akce


Prodejní formulář je vytvořen v systému SimpleShop.cz.

Partneři:

Galerie:

Galerie pro tuto akci není k dispozici.

Prezentace:

Špatné heslo

Miroslav Hutňan

Miroslav Hutňan se po studiích na Masarykově univerzitě věnoval projektovému řízení v oblasti léčivých přípravků pro moderní terapie v rámci aktivit fondu Gradus skupiny RSJ. Postupně se přes své působení na Ústavu molekulární a translační medicíny UP jako Business development manager a Národní koordinátor evropské infrastruktury pro translační medicínu EATRIS dostal k problematice inovací, zejména těch vycházejících z technologií vyvinutých ve veřejné sféře.

Kromě spolupráce na rozvoji inovačního hubu DIGI2Health spolupracuje s firmami v oblasti produktové a regulační strategie se zaměřením na digitální zdravotnické prostředky. V poslední době se aktivně podílí na digitalizaci zdravotnictví, a to jak prací pro Vědeckotechnický park UP, tak prací pro společnost STAPRO, která je lídrem na trhu informačních systémů používaných v nemocnicích, laboratořích a ordinacích praktických lékařů.

Jaroslav Lískovec

Jaroslav Lískovec je ředitelem EDIH ČVUT. Od 2018 do 2022 byl ředitelem Národního centra Průmyslu 4.0. Na EDIH ČVUT působí v rámci Českého institutu informatiky, robotiky a kybernetiky ČVUT. Předtím působil jako ředitel sekce strategie a bezpečnosti státního podniku Národní agentura pro komunikační a informační technologie (NAKIT), kterou pomáhal zakládat pro Ministerstvo vnitra ČR. Zasloužil se také o sloučení ICT České pošty do NAKIT. Předtím působil v Cze- chInvestu v oblasti přípravy a výstavby strategic- kých průmyslových zón. Působil také jako poradce Ministerstva průmyslu a obchodu ČR v oblasti inovací, investic a ekonomické strategie. V této pozici byl zodpovědný za projekt sloučení agentur CzechTrade, CzechInvest a CzechTourism. Působí na české start-up scéně a transferu technologií.

Maroš Barabas

Vyštudoval doktorský študijný program na Fakulte informačních technologií, VUT v Brně so špecializáciou na bezpečnosť a zameraním na behaviorálne aspekty sieťovej komunikácie, kde doteraz pôsobí ako výskumný pracovník. V roku 2006 nastúpil do novo vznikajúcej českej pobočky spoločnosti Red Hat, kde od roku 2008 pôsobil v tíme zameranom na bezpečnosť Linuxových systémov a to až do roku 2011. Od začiatku roku 2012 pracoval na pozícii Senior IT Security Consultant v spoločnosti AEC a od roku 2014 viedol tím špecialistov zameraných na bezpečnostné technológie. Aktuálne na pozícii vedúceho produktového manažmentu zodpovedá za stratégiu a inovácie produktového portfólia AEC. Profesionálne sa venuje hlavne oblasti bezpečnostných technológií, návrh, implementáciu a audit bezpečnostných architektúr a systémov. V neposlednom rade sa zapája do šírenia bezpečnostného povedomia odbornými a vedeckými publikáciami na bezpečnostných konferenciách, v odborných a vedeckých časopisoch, vrátane odbornej výuky na univerzitách.

Ivo Říha

Absolvent Univerzity Karlovy v Praze je předsedou představenstva středoevropského uskupení pro digitalizaci a progresivní environmentální technologie CEDEG z.s. a viceprezidentem pro rozvoj a digitalizaci Národní klastrové asociace (NCA). Ivo Říha se v manažerských a analytických pozicích věnuje dlouhodobě zejména oblasti inovací, digitalizace, kyberbezpečnosti, regionálnímu rozvoji a podpoře vzdělávání. Spoluzaložil, vybudoval a byl mj. prvním ředitelem Středočeského inovačního centra, společné organizace Akademie věd ČR a Středočeského kraje. Několik let se v technologických firmách věnoval rozvoji českého a slovenského trhu v oblasti digitální bezpečnosti. Od roku 2018 realizuje s týmem roadshow v několika tématech digitalizace, která každoročně probíhá v 8 českých a 2 slovenských regionech. V letech 2019 až 2022 se Ivo Říha podílel na přípravě inovačních projektů (digitalizační témata, spolupráce s izraelským výzkumem) v rámci expertního inovačního týmu Libereckého kraje. Od roku 2020 se podílí na designu a spolukoordinuje nastavení a rozvoj služeb konsorcia subjektů „EDIH Severní a východní Čechy”. Ivo Říha také vede Programovou radu Czecho-Slovak Technology Summitu.